UNK Archives Ohio Stingrays Showcase July 13-15, 2018

Discussion in 'Tournament archives' started by OhioStingraysSBT, Jan 27, 2018.

  1. The Ohio Stingrays are now accepting applications for our 2018 Showcase. Snapshot details are as follows:

    18th Annual Ohio Stingrays Showcase
    Proceeds Benefiting the Stefanie Spielman Fund at OSU's Comprehensive Cancer Center
    James Cancer Hospital & Solove Research Institute
    http://18tourney.stingraysfastpitch.com

    July 13-15, 2018
    18U Premier = 48 Teams @ OSU Fred Beekman Park = $850 US ($1130 CAN) Entry Fee
    16U Premier = 16 Teams @ OSU Fred Beekman Park = $850 US ($1130 CAN) Entry Fee
    16U Premier = 32 Teams @ Hilliard Municipal Park = $850 US ($1130 CAN) Entry Fee
    14U Premier = 32 Teams @ Hilliard Municipal Park = $850 US ($1130 CAN) Entry Fee
    14U Futures = 24 Teams @ Pickerington Central High School = $695 US ($935 CAN) Entry Fee
    12U Rising Stars = 24 Teams @ Pickerington North High School = $695 US ($935 CAN) Entry Fee
    10U Starting Stars = 24 Teams @ OSU Coffey Road Park = $575 US ($785 CAN) Entry Fee

    16U teams may apply to play up at 18U



    Deadline for entry - January 6, 2018
    Team notification - January 15, 2018 8:00 am at the latest

    5-game minimum - (4) pool games seeding into a single elimination bracket
    Contact Email - Rudy Zych @ Ohio.Stingrays.Showcase@stingraysfastpitch.com

    162 coaches from 117 colleges and universities in 18 states attended the 2017 showcase. The complete list can be viewed @ http://18tourney.stingraysfastpitch.com/content/2017-college-coach-attendance

    Teams must fill out an on-line application form @ http://18tourney.stingraysfastpitch...o-stingrays-college-showcase-application-form - each team must list (2) email contacts and (2) cell phone contacts.

    In order for a team's application to go to the full selection committee in January, the entry fee check must be received and postmarked by January 6, 2018. Please make sure the check is marked clearly with team name and age group so that it can be matched up with the correct application form. Teams will receive a confirmation e-mail when their application has been received and then when their entry fee has been received.

    Age 18 eligible softball athletes having completed one year of playing or having red-shirted in college (D1, D2, D3, NAIA, NJCAA) are NOT ELIGIBLE to compete in this showcase.

    A preliminary master field schedule can be downloaded at the bottom of the brackets web page @ http://18tourney.stingraysfastpitch.com/content/showcase-brackets
     
    Last edited: Jan 27, 2018
  2. Following is a list of the teams that have applied for the 2018 Showcase to date:

    10U STARTING STARS DIVISION
    1. Ohio Wolfpack 07
    2. MOV Pride 07
    3. Team PA Lucia 07
    4. Finesse Fastpitch Hoverman 07
    5. Ohio Ice Black 07
    6. Motor City Madness Hool 07
    7. Explosive Fastpitch Black 07
    8. Ohio Starz Brunty 07
    9. Ohio Thunder 007
    10. Ohio Lady Lasers Gray 07
    11. Pittsburgh Lady Roadrunners White 07
    12. Finesse Fastpitch Davis 07
    13. Ohio Lady Lasers Orange 08
    14. Ohio Storm Pollard 08
    15. Silver Creek Softball Quinn 07
    16. Valley Extreme Ray 07
    17. Turnin2 Pasini 07
    18. Outlaws Futures 07
    19. Indiana Gators Steele 08
    20. Ohio Hawks Emswiler 07
    21. Ohio USSSA Pride Navy 07
    22. Indiana Shockwaves Doak 08
    23. Ohio Stingrays Mickey 08
    24. Ohio Stingrays Back 07

    12U RISING STARS DIVISION
    1. West Virginia Dusters Elite 05
    2. Ohio Ice White 06
    3. FAST Wizards Frenzy Elite 06
    4. Ohio Lightning Redford 05
    5. Ohio USSSA Pride Elite Select Platinum 05
    6. Pittsburgh Spirit Gold Interthal 05
    7. Outlaws Futures OH Gerring 06
    8. Ohio Ice Blue 05
    9. Pittsburgh Predators Moran 05
    10. Finesse Fastpitch Henegar 05
    11. Ohio Hawks Gold Harold 05
    12. Finesse Fastpitch Skiba 06
    13. Ohio Storm Jones 06
    14. Ohio Wolfpack Jannelli 06
    15. Michigan Batbusters Maloney 05
    16. Outlaws Futures OH Johnson 05
    17. Ohio Lady Lasers Blue 05
    18. FAST Wizards Elite Eisenbrandt 05
    19. Louisville Stunners Parsons 06
    20. Finesse Fastpitch Myers 06
    21. NWI Sox Eisfelder 05
    22. Michigan Warriors Bradford 06
    23. Ohio Hawks Galownia 05
    24. Kalamazoo Klash 2005
    25. Indiana Shockwaves Grayson 05
    26. Team PA Lloyd 05
    27. VA Xplosion Tate 06
    28. Morris County Belles 05
    29. Cincy DOOM Buxsel 05
    30. Lakeshore Pirates Chavez 05
    31. Pittsburgh Lady Roadrunners Blue 06
    32. Ohio Wolfpack VanSickle 05
    33. Muskie Chix Dudley 05
    34. Diamond Chix Pettit 05
    35. Beverly Bandits DeMarini 05
    36. MI Legacy Thorington 05
    37. SC Prospects Jones 05
    38. WV Firestix Young 06
    39. Turnin2 Bradshaw 05
    40. Bo Jackson Blast Hottinger 05
    41. Ohio Stingrays Talbot 06
    42. Ohio Stingrays McDaniel 05

    14U FUTURES DIVISION
    1. Turnin2 Radinski 04
    2. Indiana Shockwaves Burton 04
    3. Diamond Chix Tucker 04
    4. Indiana Primetime Softball 04
    5. Heart of Ohio Glory 04
    6. Outlaws Futures PA Rapp 04
    7. Indiana Fusion Elite 04
    8. Outlaws Futures WV Wolfe 04
    9. Pittsburgh Power Elite 04
    10. Ohio Wolfpack Hysong 04
    11. Miami Valley Xpress Red 04
    12. Ohio Starz Thomas 04
    13. Louisville Stunners Stucker 04
    14. Thunder Elite Schick 04
    15. Outlaws Futures PA Garroway 04
    16. Pittsburgh Warpath Blauth 04
    17. Indiana Revolution Penrod 04
    18. Midwest Astros Taylor 04
    19. Indiana Gators Adams 04
    20. Pittsburgh Spirit Hess 04
    21. Ohio Classics Smith 04
    22. Kentucky Softball Club Madden 04
    23. Indy Crush 2K4 Premier 04
    24. Inferno Elite Trine 04
    25. Ohio Hawks Gold Young 04
    26. Michigan Batbusters Yoskovich 04
    27. Finesse Fastpitch Hool 04
    28. Team PA Hartman 04
    29. Diamond Dusters Terry 04
    30. Finesse Fastpitch Peters 04
    31. Ohio USSSA Pride Elite Select Gray 04
    32. Michigan Outlaws Sherrill 04
    33. Steel City Select Futures 04
    34. Illinois Sluggers VA 04
    35. Team Ohio Red 04
    36. Vikings Elite Evans 04
    37. Diamonds Schumaker 04
    38. Bo Jackson Blast Bland 04
    39. LIDS Indiana Dreams Walters 04
    40. Edgewood Lady Bulldogs Mader 04
    41. Steel City Cyclones Hoover 04
    42. Ohio Stingrays Rheaume 04

    14U PREMIER DIVISION
    1. Cincy DOOM Gold 03
    2. Crush Fastpitch 03
    3. Team PA Larcinese 03
    4. Ohio Bulldawgs Elite 03
    5. Ohio USSSA Pride Elite Select White 03
    6. NWI Sox Fossey 03
    7. Turnin2 Stock 03
    8. Intensity Midwest Ganeff 03
    9. Ohio Lady Lasers Gold 03
    10. Pittsburgh Lady Roadrunners Futures 03
    11. MOV Pride Premier 03
    12. Ohio Warriors Sheely 03
    13. Michigan Bulldogs Nemitz 03
    14. Team Ohio Gray 03
    15. Thunder Elite Nay 03
    16. Central Ohio Pride Ogg 03
    17. Colorado Crush Gold 03
    18. Ohio Ice Platinum 03
    19. Michigan Batbusters Alessandrini 03
    20. NY Diamond Girls Mattison 03
    21. Canonsburg Lady Knights Kloes 03
    22. ICE Black Decker 03
    23. Heart of Ohio Shockers 03
    24. NKY Bandits Premier 03
    25. Morris County Belles Turner 03
    26. Florida Power Black 2022 04
    27. Indy Dreams Massey 03
    28. Michigan Warriors Mobley 03
    29. Ohio Hawks Gold Rubal 03
    30. Ohio Wolfpack Collins 03
    31. Pittsburgh Spirit Gold Prady 03
    32. Nitro Fastpitch Griffin 03
    33. UNY Revolution Roman 03
    34. SunDogs Dubena 03
    35. Indiana Shockwaves Harvey 03
    36. Hurricanes Fastpitch Niswonger 03
    37. Team Kentucky ASA Gold 04
    38. Carolina Elite Pack 03
    39. Motor City Madness Collins 03
    40. Beverly Bandits Futures 04
    41. Ohio Lady Lasers Red 04
    42. Louisville Stunners Tharp 03
    43. Steel City Cyclones Cox 03
    44. Ohio STARZ Griffith 03
    45. Indy Dreams Gold Lewis 03
    46. WV Firestix Haynes 04
    47. Ohio Storm Christopher 03
    48. Ohio Classics Sevenish 03
    49. Victory USA 03
    50. Indy Crush Gold 03
    51. Central Ohio Ice McMenemy 03
    52. Ohio Stingrays Pope 03

    16U PREMIER DIVISION
    1. California Cruisers Garcia 01
    2. Indiana Mafia Cox 02
    3. Michiana Scrappers Smith 02
    4. Indiana Prospects Benefiel 01
    5. Ohio Emeralds Johnson 01
    6. Thunder Elite Premier 01
    7. Indiana Magic Peckinpaugh 02
    8. Team Ky ASA Gold 01
    9. Indy Crush Premier 01
    10. Michigan Batbusters Alessandrini 02
    11. Ohio Classics 02
    12. Turnin2 Pizzo 02
    13. Finesse Fastpitch Kilburn 02
    14. Pittsburgh Lady Roadrunners Elite 01
    15. Outlaws Premier PA Hoffner 02
    16. Indiana Shockwaves Perry 02
    17. Turnin2 Pezz 01
    18. Team PA Sroka 01
    19. Intensity Midwest Rothrock 02
    20. Bulls Sox Academy CW 02
    21. Compuware Smigiel 01
    22. TC Futures 2020 01
    23. The Ohio Express 02
    24. Indiana Gators Coleman 02
    25. Pittsburgh Predatros Gold 01
    26. Motor City Hit Dogs 01
    27. Motor City Madness Schmidt 02
    28. Firecrackers OH Brown 02
    29. Sluggers Fastpitch Ohio 01
    30. Erie Frost Akadema 01
    31. 2SP Fastpitch 01
    32. Finesse Fastpitch Skapyak 02
    33. Ohio Hawks Gold Lenos 01
    34. Ohio Storm Fiorilli 02
    35. Team Ohio Scarlet 01
    36. Indiana Shockwaves Moore 02
    37. Ohio Hawks Wagner 01
    38. Miami Valley Xpress Blue 01
    39. Akron Racers Elite 01
    40. Michigan Batbusters Hazel 01
    41. Pittsburgh Spirit Gold Niglio 02
    42. Explosive Fastpitch Minisall 02
    43. Colorado Crush Higens 02
    44. Ohio Ice Gray 01
    45. Pittsburgh Spirit Gold Gallagher 01
    46. UNY Revolution Johnson 01
    47. CT Eliminators Gold Smith 01
    48. Pittsburgh Passion Logan 02
    49. Wheatland Spikes Rau 02
    50. Outlaws Elite PA White 02
    51. Team Ohio White 01
    52. Team Kentucky Gold Wise 02
    53. Cincy DOOM Leiter 02
    54. LIDS Indiana Dreams Foster 01
    55. Explosive Fastpitch Dawson 01
    56. Indy Dreams Atkinsson 01
    57. MOV Pride Elite Roberts 02
    58. NY Diamond Girls Gold 01
    59. Miamisburg Sting Blue 02
    60. Ohio Lady Lasers Purple 02
    61. WV Lady 'Eers 01
    62. Saint Louis Chaos Mohan 02
    63. Ohio USSSA Pride Elite Select Blue 02
    64. Miami Valley Xpress Red 02
    65. ICE Silver Workman 01
    66. Summit County Thunder 01
    67. Team Michigan Bieniewicz 02
    68. Ohio Lady Lasers Silver 01
    69. PrimeTime Hurricanes Orange 02
    70. Lakeshore Pirates Knapp 01
    71. Finesse Fastpitch Kish 02
    72. Diamond Elite Hayes 01
    73. Gold Coast Hurricanes Armstrong 01
    74. Michigan Batbusters Beard 01
    75. PA Renegades Johnston 02
    76. Ohio USSSA Pride Elite Select Black 01
    77. Ohio Wolfpack Black 01
    78. Smash It Sports/Easton 01
    79. Gators Softball PA 01
    80. OFC Heat Black 01
    81. Valley Extreme Fife 02
    82. Louisville Stunners Goodman 01
    83. Pittsburgh Nitro Showcase 01
    84. West Virginia Dusters Spurlock 01
    85. Finesse Fastpitch Wojcik 01
    86. FAST Wizards 419 02
    87. Ohio Lady Lasers Green 01
    88. VA Xplosion Vallejos 01
    89. Ohio Thunder Hamrick 01
    90. Indiana Gators Elite 01
    91. Indiana Fusion Elite Mann 01
    92. Ohio Nightmare Fastpitch 01
    93. Carolina Elite National 01
    94. Team NC Huss 01
    95. Ohio Impact Phares 02
    96. Ohio Hawks Gold Hutchinson 02
    97. Indiana Gators Linton 02
    98. Indiana Shockwaves Davis 01
    99. Pittsburgh Spirit Futures Parker 01
    100. Ohio Lady Lasers White 02
    101. Cincy DOOM Gold Barnes 01
    102. Louisville Cyclones Gorges 01
    103. Team NC Mele 02
    104. Buckeye Heat Gill 01
    105. Ohio Lightning Collinsworth 01
    106. WNY Sting Beers 02
    107. Ohio Wolfpack Dudek 01
    108. Bo Jackson Blast Shofar 01
    109. Ohio Ice Red 02
    110. Syracuse Sports Zone 01
    111. Victory USA Moore 01
    112. Louisville Stunners Janes 02
    113. Turnin2 Root 01
    114. Michigan Bulldogs Kolinski 01
    115. Cincy Magic Shank 01
    116. Indiana Shockwaves Rayman 01
    117. Banshee Fastpitch 01
    118. Ohio Stingrays Thompson 02
    119. Ohio Stingrays Mattix 01

    18U PREMIER DIVISION
    1. So Cal Primus
    2. Team PA Hall
    3. Indy Edge Lyman
    4. Indy Dreams Gold Lewis
    5. Firecrackers PA Stoner
    6. Ohio Wolfpack Mertes
    7. Lady Titans
    8. Ohio Emeralds Byers
    9. Thunder Elite Premier
    10. Victory USA
    11. Buckeye Heat McCleary
    12. DeMarini Diamond Squad
    13. Delaware Cobras Gold
    14. Ohio Hawks Gold Lenos
    15. Newtown Rock Elite
    16. Kane County Xplosion
    17. Colorado Crush Nunn
    18. Road Runner Elite
    19. UNY Revolution Gold
    20. Central Indiana Catz 2000
    21. Indy Dreams Wiles
    22. Buckeye Heat Anderson
    23. Indiana Shockwaves Kleinbub
    24. Louisville Stunners Webb
    25. Ohio Hawks Ball
    26. NWI Sox 2000
    27. Turnin2 Robeson
    28. Pittsburgh Nitro Showcase
    29. OFC Heat Orange
    30. West Virginia Dusters Cooper
    31. Indiana Fusion Elite Gibson
    32. Cincy DOOM Gold
    33. Steel City Select Gold
    34. Michigan Batbusters Vitale
    35. PA Renegades 3n2
    36. Ohio SlamForce Powers
    37. Arizona Hotshots Gold
    38. PA Vypers Gold
    39. Ohio Lady Lasers Orange
    40. Ohio Ice Gold
    41. Ohio Hawks Gold Hutchinson
    42. New Jersey Gators Gold
    43. PA Lady Knights Alderson
    44. Cincy DOOM Shepherd
    45. Bulls Sox Academy EG
    46. Chaos Showcase Reagan
    47. Indy Crush 2K
    48. Outlaws Premier OH Yun
    49. Maryland STARS Gold
    50. Diamond Chix Premier
    51. SunDogs Blue
    52. Indiana Gators Smitson
    53. Michigan Lookouts Lenington
    54. Ohio Stingrays Marcum
    55. Ohio Stingrays Griffin
     
    Last edited: Jan 31, 2018
  3. 2018 10U Starting Stars Division Teams

    Following is the list of teams in the 10U Starting Stars Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    10U POOL 'GG'
    10GG1
    -Explosive Fastpitch Black
    10GG2-Ohio Ice Black
    10GG3-Ohio Stingrays Mickey
    10GG4-Pittsburgh Lady Roadrunners White

    10U POOL 'HH'
    10HH1
    -Finesse Fastpitch Davis
    10HH2-Ohio Lady Lasers Gray
    10HH3-Ohio Thunder 007
    10HH4-Silver Creek Softball

    10U POOL 'GG' & 'HH' 4th Game
    10GG1
    -Explosive Fastpitch Black vs 10HH1-Finesse Fastpitch Davis
    10GG2-Ohio Ice Black vs 10HH4-Silver Creek Softball
    10GG3-Ohio Stingrays Mickey vs 10HH3-Ohio Thunder 007
    10GG4-Pittsburgh Lady Roadrunners White vs 10HH2-Ohio Lady Lasers Gray


    10U POOL 'II'
    10II1
    -Finesse Fastpitch Hoverman
    10II2-Ohio Lady Lasers Orange
    10II3-Ohio STARZ
    10II4-Team PA Lucia

    10U POOL 'JJ'
    10JJ1
    -Motor City Madness
    10JJ2-Ohio Storm
    10JJ3-Outlaws Futures
    10JJ4-Valley Extreme

    10U POOL 'II' & 'JJ' 4th Game
    10II1
    -Finesse Fastpitch Hoverman vs 10JJ4-Valley Extreme
    10II2-Ohio Lady Lasers Orange vs 10JJ3-Outlaws Futures
    10II3-Ohio STARZ vs 10JJ2-Ohio Storm
    10II4-Team PA Lucia vs 10JJ1-Motor City Madness


    10U POOL 'KK'
    10KK1
    -Indiana Gators
    10KK2-Ohio Stingrays Back
    10KK3-Ohio Wolfpack
    10KK4-Turnin2 Pasini

    10U POOL 'LL'
    10LL1
    -Indiana Shockwaves
    10LL2-MOV Pride
    10LL3-Ohio Hawks
    10LL4-Ohio USSSA Pride Navy

    10U POOL 'KK' & 'LL' 4th Game
    10KK1
    -Indiana Gators vs 10LL3-Ohio Hawks
    10KK2-Ohio Stingrays Back vs 10LL2-MOV Pride
    10KK3-Ohio Wolfpack vs 10LL1-Indiana Shockwaves
    10KK4-Turnin2 Pasini vs 10LL4-Ohio USSSA Pride Navy
     
    Last edited: Jan 31, 2018
  4. 2018 12U Rising Stars Division Teams

    Following is the list of teams in the 12U Rising Stars Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    12U POOL 'AA'
    12AA1
    -Michigan Batbusters Maloney
    12AA2-Ohio Ice Blue
    12AA3-Outlaws Futures OH Johnson
    12AA4-VA Xplosion

    12U POOL 'BB'
    12BB1
    -Ohio Hawks Galownia
    12BB2-Ohio Stingrays Talbot
    12BB3-SC Prospects Jones
    12BB4-Turnin2 Bradshaw

    12U POOL 'AA' & 'BB' 4th Game
    12AA1
    -Michigan Batbusters Maloney vs 12BB2-Ohio Stingrays Talbot
    12AA2-Ohio Ice Blue vs 12BB1-Ohio Hawks Galownia
    12AA3-Outlaws Futures OH Johnson vs 12BB4-Turnin2 Bradshaw
    12AA4-VA Xplosion vs 12BB3-SC Prospects Jones


    12U POOL 'CC'
    12CC1
    -Beverly Bandits Premier
    12CC2-Ohio Lady Lasers Blue
    12CC3-Ohio Lightning Redford
    12CC4-WV Firestix Young

    12U POOL 'DD'
    12DD1
    -FAST Wizards Elite
    12DD2-Finesse Fastpitch Henegar
    12DD3-Ohio Ice White
    12DD4-Team PA Lloyd

    12U POOL 'CC' & 'DD' 4th Game
    12CC1
    -Beverly Bandits Premier vs 12DD3-Ohio Ice White
    12CC2-Ohio Lady Lasers Blue vs 12DD2-Finesse Fastpitch Henegar
    12CC3-Ohio Lightning Redford vs 12DD1-FAST Wizards Elite
    12CC4-WV Firestix Young vs 12DD4-Team PA Lloyd


    12U POOL 'EE'
    12EE1
    -Beverly Bandits DeMarini
    12EE2-Morris County Belles
    12EE3-Ohio Stingrays McDaniel
    12EE4-Pittsburgh Predators Moran

    12U POOL 'FF'
    12FF1
    -Finesse Fastpitch Myers
    12FF2-NWI Sox Eisfelder
    12FF3-Ohio Hawks Gold Harbold
    12FF4-MI Legacy Thorington

    12U POOL 'EE' & 'FF' 4th Game
    12EE1
    -Beverly Bandits DeMarini vs 12FF4-MI Legacy Thorington
    12EE2-Morris County Belles vs 12FF1-Finesse Fastpitch Myers
    12EE3-Ohio Stingrays McDaniel vs 12FF2-NWI Sox Eisfelder
    12EE4-Pittsburgh Predators Moran vs 12FF3-Ohio Hawks Gold Harbold
     
    Last edited: Feb 4, 2018
  5. 2018 14U Futures Division Teams

    Following is the list of teams in the 14U Futures Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    14U POOL 'Q'
    14Q1
    -Finesse Fastpitch Hool
    14Q2-Indiana Shockwaves Burton
    14Q3-Ohio Stingrays Rheaume
    14Q4-Outlaws Futures PA Rapp

    14U POOL 'R'
    14R1
    -Indiana Fusion Elite
    14R2-Ohio Wolfpack Hysong
    14R3-Pittsburgh Power Elite
    14R4-Team Kentucky ASA Gold

    14U POOL 'Q' & 'R' 4th Game
    14Q1
    -Finesse Fastpitch Hool vs 14R2-Ohio Wolfpack Hysong
    14Q2-Indiana Shockwaves Burton vs 14R3-Pittsburgh Power Elite
    14Q3-Ohio Stingrays Rheaume vs 14R4-Team Kentucky ASA Gold
    14Q4-Outlaws Futures PA Rapp vs 14R1-Indiana Fusion Elite


    14U POOL 'S'
    14S1
    -Indiana Gators Adams
    14S2-Ohio STARZ Thomas
    14S3-Outlaws Futures WV Wolfe
    14S4-Pittsburgh Spirit Hess

    14U POOL 'T'
    14T1
    -Indy Crush 2K4 Premier
    14T2-Ohio Hawks Gold Young
    14T3-Team PA Hartman
    14T4-Turnin2 Radinski

    14U POOL 'S' & 'T' 4th Game
    14S1
    -Indiana Gators Adams vs 14T4-Turnin2 Radinski
    14S2-Ohio STARZ Thomas vs 14T3-Team PA Hartman
    14S3-Outlaws Futures WV Wolfe vs 14T2-Ohio Hawks Gold Young
    14S4-Pittsburgh Spirit Hess vs 14T1-Indy Crush 2K4 Gold


    14U POOL 'U'
    14U1
    -Indiana Dreams Walters
    14U2-Michigan Batbusters Yoskovich
    14U3-Outlaws Futures PA Garroway
    14U4-Vikings Elite Evans

    14U POOL 'V'
    14V1
    -Diamond Chix Tucker
    14V2-Edgewood Lady Bulldogs
    14V3-Inferno Elite Trine
    14V4-Michigan Outlaws Sherrill

    14U POOL 'U' & 'V' 4th Game
    14U1
    -Indiana Dreams Walters vs 14V4-Michigan Outlaws Sherrill
    14U2-Michigan Batbusters Yoskovich vs 14V3-Inferno Elite Trine
    14U3-Outlaws Futures PA Garroway vs 14V2-Edgewood Lady Bulldogs
    14U4-Vikings Elite Evans vs 14V1-Diamond Chix Tucker
     
    Last edited: Feb 4, 2018
  6. 2018 14U Premier Division Teams

    Following is the list of teams in the 14U Premier Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    14U POOL 'I'
    14I1
    -Michigan Bulldogs Nemitz
    14I2-NWI Sox Fossey
    14I3-Ohio Lady Lasers Red
    14I4-Team PA Larcinese

    14U POOL 'J'
    14J1-Canonsburg Lady Knights
    14J2-NKY Bandits Premier
    14J3-Michigan Warriors Mobley
    14J4-Team Ohio Gray

    14U POOL 'I' & 'J' 4th Game
    14I1-Michigan Bulldogs Nemitz vs 14J1-Canonsburg Lady Knights
    14I2-NWI Sox Fossey vs 14J2-NKY Bandits Premier
    14I3-Ohio Lady Lasers Red vs 14J3-Michigan Warriors Mobley
    14I4-Team PA Larcinese vs 14J4-Team Ohio Gray


    14U POOL 'K'
    14K1
    -Hurricanes Fastpitch Niswonger
    14K2-Indy Dreams Gold Lewis
    14K3-Ohio Wolfpack Collins
    14K4-Steel City Cyclones Cox

    14U POOL 'L'
    14L1
    -Indy Crush Gold
    14L2-Motor City Madness Collins
    14L3-Ohio STARZ Griffith
    14L4-WV Firestix Haynes

    14U POOL 'K' & 'L' 4th Game
    14K1-Hurricanes Fastpitch Niswonger vs 14L4-WV Firestix Haynes
    14K2-Indy Dreams Gold Lewis vs 14L3-Ohio STARZ Griffith
    14K3-Ohio Wolfpack Collins vs 14L1-Indy Crush Gold
    14K4-Steel City Cyclones Cox vs 14L2-Motor City Madness Collins


    14U POOL 'M'
    14M1
    -Indy Dreams Massey
    14M2
    -MOV Pride Premier
    14M3-NY Diamond Girls Mattison
    14M4-Ohio Stingrays Pope

    14U POOL 'N'
    14N1
    -Michigan Batbusters Alessandrini
    14N2-Morris County Belles
    14N3-Pittsburgh Spirit Gold Prady
    14N4-UNY Revolution Roman

    14U POOL 'M' & 'N' 4th Game
    14M1
    -Indy Dreams Massey vs 14N4-UNY Revolution Roman
    14M2-MOV Pride Premier vs 14N3-Pittsburgh Spirit Gold Prady
    14M3-NY Diamond Girls Mattison vs 14N2-Morris County Belles
    14M4-Ohio Stingrays Pope vs 14N1-Michigan Batbusters Alessandrini


    14U POOL 'O'
    14O1
    -Carolina Elite Pack
    14O2-Colorado Crush Gold
    14O3-Intensity Midwest Ganeff
    14O4-Ohio Lady Lasers Gold

    14U POOL 'P'
    14P1
    -Beverly Bandits Futures
    14P2-Indiana Shockwaves Harvey
    14P3-Louisville Stunners Tharp
    14P4-Turnin2 Stock

    14U POOL 'O' & 'P' 4th Game
    14O1-Carolina Elite Pack vs 14P1-Beverly Bandits Futures
    14O2-Colorado Crush Gold vs 14P2-Indiana Shockwaves Harvey
    14O3-Intensity Midwest Ganeff vs 14P3-Louisville Stunners Tharp
    14O4-Ohio Lady Lasers Gold vs 14P4-Turnin2 Stock
     
    Last edited: Jan 28, 2018
  7. 2018 16U Premier Division Teams

    Following is the list of teams in the 16U Premier Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    16U POOL 'A' Hilliard
    16A1
    -Banshee Fastpitch
    16A2-Carolina Elite National
    16A3-Ohio Lady Lasers Green
    16A4-Turnin2 Pezz

    16U POOL 'B' Hilliard
    16B1
    -CT Eliminators Gold Smith
    16B2-Intensity Midwest Rothrock
    16B3-Ohio Hawks Gold Hutchinson
    16B4-Team NC Mele

    16U POOL 'A' & 'B 4th Game
    16A1
    -Banshee Fastpitch vs 16B2-Intensity Midwest Rothrock
    16A2-Carolina Elite National vs 16B3-Ohio Hawks Gold Hutchinson
    16A3-Ohio Lady Lasers Green vs 16B4-Team NC Mele
    16A4-Turnin2 Pezz vs 16B1-CT Eliminators Gold Smith


    16U POOL 'C' Hilliard
    16C1
    -Indiana Shockwaves Rayman
    16C2-Ohio Stingrays Thompson
    16C3-Team NC Huss
    16C4-Victory USA

    16U POOL 'D' Hilliard
    16D1
    -Indiana Gators Elite
    16D2-Louisville Cyclones Gorges
    16D3-Ohio Emeralds Johnson
    16D4-Outlaws Premier PA Hoffner

    16U POOL 'C' & 'D' 4th Game
    16C1
    -Indiana Shockwaves Rayman vs 16D3-Ohio Emeralds Johnson
    16C2-Ohio Stingrays Thompson vs 16D2-Louisville Cyclones Gorges
    16C3-Team NC Huss vs 16D1-Indiana Gators Elite
    16C4-Victory USA vs 16D4-Outlaws Premier PA Hoffner


    16U POOL 'E' Hilliard
    16E1
    -Colorado Crush Higens
    16E2-Ohio Lady Lasers White
    16E3-Team Ky ASA Gold
    16E4-Team PA Sroka

    16U POOL 'F' Hilliard
    16F1
    -Indiana Dreams Foster
    16F2-Motor City Madness
    16F3-Ohio Stingrays Mattix
    16F4-Wheatland Spikes Rau

    16U POOL 'E' & 'F' 4th Game
    16E1
    -Colorado Crush Higens vs 16F4-Wheatland Spikes Rau
    16E2-Ohio Lady Lasers White vs 16F2-Motor City Madness
    16E3-Team Ky ASA Gold vs 16F3-Ohio Stingrays Mattix
    16E4-Team PA Sroka vs 16F1-Indiana Dreams Foster


    16U POOL 'G' Hilliard
    16G1
    -Cincy DOOM Gold Barnes
    16G2-Gold Coast Hurricanes Armstrong
    16G3-Louisville Stunners Goodman
    16G4-TC Futures 2020

    16U POOL 'H' Hilliard
    16H1
    -Michigan Batbusters Beard
    16H2-NY Diamond Girls Gold
    16H3-Ohio Wolfpack Dudek
    16H4-WV Lady ‘Eers

    16U POOL 'G' & 'H' 4th Game
    16G1
    -Cincy DOOM Gold Barnes vs 16H4-WV Lady ‘Eers
    16G2-Gold Coast Hurricanes Armstrong vs 16H3-Ohio Wolfpack Dudek
    16G3-Louisville Stunners Goodman vs 16H2-NY Diamond Girls Gold
    16G4-TC Futures 2020 vs 16H1-Michigan Batbusters Beard


    16U POOL 'M' OSU
    16M1
    -Gators Softball PA
    16M2-Indiana Shockwaves Perry
    16M3-Ohio Lady Lasers Silver
    16M4-Turnin2 Root

    16U POOL 'N' OSU
    16N1
    -Indiana Prospects Benefiel
    16N2-Ohio Wolfpack Black
    16N3-Team Kentucky Gold Wise
    16N4-West Virginia Dusters

    16U POOL 'M' & 'N' 4th Game
    16M1
    -Gators Softball PA vs 16N4-West Virginia Dusters
    16M2-Indiana Shockwaves Perry vs 16N3-Team Kentucky Gold Wise
    16M3-Ohio Lady Lasers Silver vs 16N1-Indiana Prospects Benefiel
    16M4-Turnin2 Root vs 16N2-Ohio Wolfpack Black


    16U POOL 'O' OSU
    16O1
    -Finesse Fastpitch Wojick
    16O2-Indiana Gators Linton
    16O3-Ohio Impact Phares
    16O4-Syracuse Sports Zone

    16U POOL 'P' OSU
    16P1
    -Bulls Sox Academy CW
    16P2-Ohio Hawks Gold Lenos
    16P3-Pittsburgh Spirit Gold Niglio
    16P4-UNY Revolution Johnson

    16U POOL 'O' & 'P' 4th Game
    16O1
    -Finesse Fastpitch Wojick vs 16P4-UNY Revolution Johnson
    16O2-Indiana Gators Linton vs 16P1-Bulls Sox Academy CW
    16O3-Ohio Impact Phares vs 16P3-Pittsburgh Spirit Gold Niglio
    16O4-Syracuse Sports Zone vs 16P2-Ohio Hawks Gold Lenos
     
    Last edited: Jan 28, 2018
  8. 2018 18U Premier Division Teams

    Following is the list of teams in the 18U Premier Division by playing pool:

    Pool Game #1
    - Team 1 vs Team 2 & Team 3 vs Team 4
    Pool Game #2 - Team 1 vs Team 3 & Team 2 vs Team 4
    Pool Game #3 - Team 1 vs Team 4 & Team 2 vs Team 3

    18U POOL 'A'
    18A1
    -Bulls Sox Academy EG
    18A2-Colorado Crush Nunn
    18A3-Ohio Stingrays Marcum
    18A4-Turnin2 Robeson

    18U POOL 'B'
    18B1
    -Chaos Showcase
    18B2-Cincy DOOM Gold
    18B3-Indy Crush 2K
    18B4-Louisville Stunners Webb

    18U POOL 'A' & 'B 4th Game
    18A1
    -Bulls Sox Academy EG vs 18B1-Chaos Showcase
    18A2-Colorado Crush Nunn vs 18B2-Cincy DOOM Gold
    18A3-Ohio Stingrays Marcum vs 18B3-Indy Crush 2K
    18A4-Turnin2 Robeson vs 18B4-Louisville Stunners Webb


    18U POOL 'C'
    18C1-NWI Sox 2000
    18C2-Ohio Lady Lasers Orange
    18C3-PA Vypers Gold
    18C4-Thunder Elite Premier

    18U POOL 'D'
    18D1-Indiana Fusion Elite
    18D2-Michigan Batbusters Vitale
    18D3-Ohio Hawks Gold Lenos
    18D4-Ohio Wolfpack Mertes

    18U POOL 'C' & 'D' 4th Game
    18C1
    -NWI Sox 2000 vs 18D2-Michigan Batbusters Vitale
    18C2-Ohio Lady Lasers Orange vs 18D4-Ohio Wolfpack Mertes
    18C3-PA Vypers Gold vs 18D1-Indiana Fusion Elite
    18C4-Thunder Elite Premier vs 18D3-Ohio Hawks Gold Lenos


    18U POOL 'E'
    18E1-Firecrackers PA Stoner
    18E2-Indy Edge Lyman
    18E3-Ohio Emeralds Byers
    18E4-SunDogs Blue

    18U POOL 'F'
    18F1-Central Indiana Catz 2000
    18F2-OFC Heat Orange
    18F3-Outlaws Premier OH Yun
    18F4-PA Renegades 3n2

    18U POOL 'E' & 'F' 4th Game
    18E1-Firecrackers PA Stoner vs 18F2-OFC Heat Orange
    18E2-Indy Edge Lyman vs 18F3-Outlaws Premier OH Yun
    18E3-Ohio Emeralds Byers vs 18F4-PA Renegades 3n2
    18E4-SunDogs Blue vs 18F1-Central Indiana Catz 2000


    18U POOL 'G'
    18G1-Diamond Chix Premier
    18G2-Indy Dreams Wiles
    18G3-PA Lady Knights
    18G4-West Virginia Dusters

    18U POOL 'H'
    18H1-Indiana Shockwaves Klienbub
    18H2-Michigan Lookouts
    18H3-Road Runner Elite
    18H4-Steel City Select Gold

    18U POOL 'G' & 'H' 4th Game
    18G1-Diamond Chix Premier vs 18H1-Indiana Shockwaves Klienbub
    18G2-Indy Dreams Wiles vs 18H2-Michigan Lookouts
    18G3-PA Lady Knights vs 18H3-Road Runner Elite
    18G4-West Virginia Dusters vs 18H4-Steel City Select Gold


    18U POOL 'I'
    18I1-Delaware Cobras Gold
    18I2-Indy Dreams Gold Lewis
    18I3-Ohio Hawks Gold Hutchinson
    18I4-So Cal Primus

    18U POOL 'J'
    18J1-Arizona Hotshots Gold
    18J2-Cincy DOOM Shepherd
    18J3-New Jersey Gators Gold
    18J4-Team PA Hall

    18U POOL 'I' & 'J' 4th Game
    18I1-Delaware Cobras Gold vs 18J1-Arizona Hotshots Gold
    18I2-Indy Dreams Gold Lewis vs 18J4-Team PA Hall
    18I3-Ohio Hawks Gold Hutchinson vs 18J3-New Jersey Gators Gold
    18I4-So Cal Primus vs 18J2-Cincy DOOM Shepherd


    18U POOL 'K'
    18K1-Indiana Gators Smitson
    18K2-Maryland STARS Gold
    18K3-Ohio Ice Gold
    18K4-Pittsburgh Nitro Showcase

    18U POOL 'L'
    18L1
    -Kane County Xplosion
    18L2-Newtown Rock Elite
    18L3-Ohio Stingrays Griffin
    18L4-UNY Revolution Gold

    18U POOL 'K' & 'L' 4th Game
    18K1-Indiana Gators Smitson vs 18L2-Newtown Rock Elite
    18K2-Maryland STARS Gold vs 18L1-Kane County Xplosion
    18K3-Ohio Ice Gold vs 18L4-UNY Revolution Gold
    18K4-Pittsburgh Nitro Showcase vs 18L3-Ohio Stingrays Griffin
     
    Last edited: Jan 28, 2018

Share This Page