Tallmadge Force Gold
Active Member
- Joined
- Jun 27, 2018
- Messages
- 184
- Reaction score
- 69
- Points
- 28
8u -$325
10u, 12u, 14u - $400
*This year there will be trophies and medals for first and second place teams!
* We will have gold & silver brackets after pool play.
* Online signup: https://forms.gle/azCgVqPq9K8kK46Q7
*Let us know if you want to be added or if your name isn't on here but should be! Contact Arene Staszak at 330-328-8228 or staszak.arene@tallmadgeschools.org
8U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Lindhe)
2. Cobras '12
3. Ohio Energy Ciolli
4. Erie Frost 8u
5. Ohio Blast 2k12 Schwarz
6.
7.
8.
10U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Ickes)
2. Cobras 10
3. Stark County Terriers 10u
4. Ohio Energy Ciolli
5. Mentor Big Red 10u
6. Manchester Pride
7. Racers 10U - Williams
8. West Hills
9. Lady Lookouts '11 (Bonds)
10. Jackson Dragons
11. Slam Force 10U
12. Stow Fever Elite
13. Emeralds '11
12U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Carter)
2. Cobras 08
3. OhioEmeralds’09
4. Ohio Outlaws 09 Futures Trbovich
5. ‘09 Lady Lookouts
6. NEO Navigators 12u
7. Akron Racers '09
8. Black Widows
9. Ohio Warriors '08
10. Explosive ‘08- Morrison
11. Silver Creek Prospects
12. Lady Lookouts 12u - White
13. Manchester Pride
14. North Coast Express
15. Fire Fastpitch 12U
16. Jackson Lightning 09
17. Velocity 09
14U Teams
1. Tallmadge Force (Charton)
2. Devils Fastpitch (Staszak)
3. Jackson Xtreme
4. Tri-State Vengeance
5. Little Monsters
6. Diamond Elite Heat
7. Emeralds’07
8. Ohio Energy-Alderman
9. Steel Valley Storm Millich
10. Twinsburg Tigers
11. Lady Landsharks White
12. Youngstown Express
13. North Coast Crushers
14. Manchester Pride
15. Ohio Emeralds 06
16. 07 SlamForce
17. Ohio Lightning - Aller
10u, 12u, 14u - $400
*This year there will be trophies and medals for first and second place teams!
* We will have gold & silver brackets after pool play.
* Online signup: https://forms.gle/azCgVqPq9K8kK46Q7
*Let us know if you want to be added or if your name isn't on here but should be! Contact Arene Staszak at 330-328-8228 or staszak.arene@tallmadgeschools.org
8U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Lindhe)
2. Cobras '12
3. Ohio Energy Ciolli
4. Erie Frost 8u
5. Ohio Blast 2k12 Schwarz
6.
7.
8.
10U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Ickes)
2. Cobras 10
3. Stark County Terriers 10u
4. Ohio Energy Ciolli
5. Mentor Big Red 10u
6. Manchester Pride
7. Racers 10U - Williams
8. West Hills
9. Lady Lookouts '11 (Bonds)
10. Jackson Dragons
11. Slam Force 10U
12. Stow Fever Elite
13. Emeralds '11
12U Teams
1. Tallmadge Force Gray (Carter)
2. Cobras 08
3. OhioEmeralds’09
4. Ohio Outlaws 09 Futures Trbovich
5. ‘09 Lady Lookouts
6. NEO Navigators 12u
7. Akron Racers '09
8. Black Widows
9. Ohio Warriors '08
10. Explosive ‘08- Morrison
11. Silver Creek Prospects
12. Lady Lookouts 12u - White
13. Manchester Pride
14. North Coast Express
15. Fire Fastpitch 12U
16. Jackson Lightning 09
17. Velocity 09
14U Teams
1. Tallmadge Force (Charton)
2. Devils Fastpitch (Staszak)
3. Jackson Xtreme
4. Tri-State Vengeance
5. Little Monsters
6. Diamond Elite Heat
7. Emeralds’07
8. Ohio Energy-Alderman
9. Steel Valley Storm Millich
10. Twinsburg Tigers
11. Lady Landsharks White
12. Youngstown Express
13. North Coast Crushers
14. Manchester Pride
15. Ohio Emeralds 06
16. 07 SlamForce
17. Ohio Lightning - Aller
Attachments
Last edited: