default
Member
Ohio Southwest District 1 All-Star Teams as chosen by the SWDSCA (Southwest District Softball Coaches Association)
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
Division I - North vs. South Game is rescheduled for next Wednesday.
More Info:
www.swdsoftball.org
_____________________________________________
Division 1 - North Team
Coaches:
Brian Kindell - Lebanon
Jerrod Newland - Greenville
Pitchers:
Taylor Western - Butler
Jordyn Fisherback - Greenville
Chelsea Contant - Miamisburg
Kristen Roby - Sidney
Catchers:
Jessie Little - Fairborn
Jamie Schnarr - Fairmont
Alex Machen - Lebanon
Chrissy Rankin - Northmont
Nikki Payne - Piqua
Ashley Fletcher - Springboro
1st Base:
Katie Eloe - Chaminade Julliene
Allie Manwaring - Lebanon
Chelsea Mead - Tecumseh
Krista Beam - Xenia
2nd Base:
Kayla Fryman - Northmont
Emily Ocke - Sidney
Shortstop:
Lauren Myers - Beavercreek
Colleen Schneider - Centerville
Amanda Lilley - Fairborn
Taylor Sherritt - Miamisburg
Miranda Baker - Piqua
3rd Base:
Allison Schiffer - Troy
Outfield:
Meghanne Franceschelli - Butler
Alyssa Comer - Greenville
Brianna Mulkey - Fairmont
Bridgette Barney - Tecumseh
_____________________________________
Division 1 - South Team
Coaches:
Susan Dayton - Colerain
Steve Castner - Lakota East
Brenda Stieger - Fairfield
Pitchers:
Emily Schwaeble - Colerain
Jaisa Fox - Fairfield
Ashley Riffell - Hamilton
Lauren Collier - Kings
Katie Fine - Turpin
Catchers:
Emily Lafferty - Lakota East
Molly Garber - St. Ursula
Shannon Mullett - Turpin
1st Base:
Megan Lockhart - Fairfield
Katie Bachus - Mother of Mercy
2nd Base:
Katie Fuller - Hamilton
Erin Roark - Mason
Shortstop:
Kari Hogeback - Lakota West
Hope Fletcher - Princeton
Megan Ehrman - St. Ursula
3rd Base:
Alexa Thompson - Lakota East
Kelly Freels - Lakota West
Sammy Luebbas - Mother of Mercy
Outfield:
Megan LaFary - Colerain
Chelsea Hortman - Kings
Kristin Pursel - Mason
Kaila Evans - Princeton
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
Division I - North vs. South Game is rescheduled for next Wednesday.
More Info:
www.swdsoftball.org
_____________________________________________
Division 1 - North Team
Coaches:
Brian Kindell - Lebanon
Jerrod Newland - Greenville
Pitchers:
Taylor Western - Butler
Jordyn Fisherback - Greenville
Chelsea Contant - Miamisburg
Kristen Roby - Sidney
Catchers:
Jessie Little - Fairborn
Jamie Schnarr - Fairmont
Alex Machen - Lebanon
Chrissy Rankin - Northmont
Nikki Payne - Piqua
Ashley Fletcher - Springboro
1st Base:
Katie Eloe - Chaminade Julliene
Allie Manwaring - Lebanon
Chelsea Mead - Tecumseh
Krista Beam - Xenia
2nd Base:
Kayla Fryman - Northmont
Emily Ocke - Sidney
Shortstop:
Lauren Myers - Beavercreek
Colleen Schneider - Centerville
Amanda Lilley - Fairborn
Taylor Sherritt - Miamisburg
Miranda Baker - Piqua
3rd Base:
Allison Schiffer - Troy
Outfield:
Meghanne Franceschelli - Butler
Alyssa Comer - Greenville
Brianna Mulkey - Fairmont
Bridgette Barney - Tecumseh
_____________________________________
Division 1 - South Team
Coaches:
Susan Dayton - Colerain
Steve Castner - Lakota East
Brenda Stieger - Fairfield
Pitchers:
Emily Schwaeble - Colerain
Jaisa Fox - Fairfield
Ashley Riffell - Hamilton
Lauren Collier - Kings
Katie Fine - Turpin
Catchers:
Emily Lafferty - Lakota East
Molly Garber - St. Ursula
Shannon Mullett - Turpin
1st Base:
Megan Lockhart - Fairfield
Katie Bachus - Mother of Mercy
2nd Base:
Katie Fuller - Hamilton
Erin Roark - Mason
Shortstop:
Kari Hogeback - Lakota West
Hope Fletcher - Princeton
Megan Ehrman - St. Ursula
3rd Base:
Alexa Thompson - Lakota East
Kelly Freels - Lakota West
Sammy Luebbas - Mother of Mercy
Outfield:
Megan LaFary - Colerain
Chelsea Hortman - Kings
Kristin Pursel - Mason
Kaila Evans - Princeton