default
Member
Ohio Southwest District 1 All-Star Teams as chosen by the SWDSCA (Southwest District Softball Coaches Association)
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
Division II - North vs. South Game is rescheduled for next Wednesday.
More Info:
www.swdsoftball.org
_____________________________________________
Division II - North Team
Coaches:
Charles Tackett - Tippecanoe
Ed Foulk - Kenton Ridge
Pitchers:
Kara Morrison - Bellefontaine
Ashley Legge - Kenton Ridge
Jill Wildermuth - Indian Lake
Catchers:
Natalie Papi - Bellbrook
Mariah Fowler - Graham
Kerstin Harmon - Indian Lake
1st Base:
None
2nd Base:
Chelsea Hoyles - Indian Lake
Jenny Bashore - Tippecanoe
Shortstop:
Chelsea Black - Graham
Liz Matthews - Kenton Ridge
3rd Base:
None
Outfield:
India Slayback - Benjamin Logan
Chelsea Suchland - Urbana
Alisha Campbell - Urbana
___________________________________________
Division II - South Team
Coaches:
Paul Fernandez - Ross
Dona Lehman - Valley View
Pitchers:
Maggie Neanen - Eaton
Erica Roberts - Northwestern
Shelby Kelley - Western Brown
Catchers:
Victoria Maish - Eaton
1st Base:
Sarah Overholser - Northwestern
2nd Base:
Rachel Connaughton - Ross
Kelly Harp - Talawanda
Allison Streifthau - Valley View
Shortstop:
Libby Lakes - Valley View
Samantha Attinger - Western Brown
Stacey Garland - Talawanda (also listed at OF)
3rd Base:
None
Outfield:
Stacey Garland - Talawanda (also listed at SS)
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
Division II - North vs. South Game is rescheduled for next Wednesday.
More Info:
www.swdsoftball.org
_____________________________________________
Division II - North Team
Coaches:
Charles Tackett - Tippecanoe
Ed Foulk - Kenton Ridge
Pitchers:
Kara Morrison - Bellefontaine
Ashley Legge - Kenton Ridge
Jill Wildermuth - Indian Lake
Catchers:
Natalie Papi - Bellbrook
Mariah Fowler - Graham
Kerstin Harmon - Indian Lake
1st Base:
None
2nd Base:
Chelsea Hoyles - Indian Lake
Jenny Bashore - Tippecanoe
Shortstop:
Chelsea Black - Graham
Liz Matthews - Kenton Ridge
3rd Base:
None
Outfield:
India Slayback - Benjamin Logan
Chelsea Suchland - Urbana
Alisha Campbell - Urbana
___________________________________________
Division II - South Team
Coaches:
Paul Fernandez - Ross
Dona Lehman - Valley View
Pitchers:
Maggie Neanen - Eaton
Erica Roberts - Northwestern
Shelby Kelley - Western Brown
Catchers:
Victoria Maish - Eaton
1st Base:
Sarah Overholser - Northwestern
2nd Base:
Rachel Connaughton - Ross
Kelly Harp - Talawanda
Allison Streifthau - Valley View
Shortstop:
Libby Lakes - Valley View
Samantha Attinger - Western Brown
Stacey Garland - Talawanda (also listed at OF)
3rd Base:
None
Outfield:
Stacey Garland - Talawanda (also listed at SS)