default
Member
Ohio Southwest District 1 All-Star Teams as chosen by the SWDSCA (Southwest District Softball Coaches Association)
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
_____________________________________________
Division IV - North Team
Coaches:
Shari Dixon - Triad
Darcy Robinson - Twin Valley South
Pitchers:
Danielle Monnier - Houston
Katie Stewart - Newton
Sara Emerich - Riverside
Morgan Ryan - Triad
Catchers:
Maddie Goodwin - Lehman Catholic
1st Base:
Abby Heaberlin - Riverside
Amy Ropp - Triad
2nd Base:
None
Shortstop:
Kris Boggs - Covington
Whitney Wysong - Twin Valley South
3rd Base:
Danyelle Delligatta - Houston
Outfield:
Katie Dickey - Covington
Kenleigh Ludlow - Fort Loramie
Katelynn Deeter - Newton
Brooke Burns - Twin Valley South
_______________________________________________
Division IV - South Teams
Coaches:
Mike Day - Reading
Randy Delaney - Southeastern
Pitchers:
Brittany Mayo - Ansonia
Molly O'Neil - Bethel
Anna Leman - Country Day
Emily Massie - Mechanicsburg
Heather Brown - Williamsburg
Catchers:
None
1st Base:
None
2nd Base:
Brook Cornett - Bethel
Shortstop:
Stacy Schmidt - Ansonia
Amanda Rottmueller - Reading
3rd Base:
Mandy Foster - New Miami
Sondra Polonski - Seven Hills
Outfield:
Olivia Thorton - New Miami
Stacy Allen - Reading
Danielle Hartman - Southeastern
Sheenah Letcher - Williamsburg
*Players must be Juniors or Seniors
*Coach of team but be member of SWDSCA to nominate a player
_____________________________________________
Division IV - North Team
Coaches:
Shari Dixon - Triad
Darcy Robinson - Twin Valley South
Pitchers:
Danielle Monnier - Houston
Katie Stewart - Newton
Sara Emerich - Riverside
Morgan Ryan - Triad
Catchers:
Maddie Goodwin - Lehman Catholic
1st Base:
Abby Heaberlin - Riverside
Amy Ropp - Triad
2nd Base:
None
Shortstop:
Kris Boggs - Covington
Whitney Wysong - Twin Valley South
3rd Base:
Danyelle Delligatta - Houston
Outfield:
Katie Dickey - Covington
Kenleigh Ludlow - Fort Loramie
Katelynn Deeter - Newton
Brooke Burns - Twin Valley South
_______________________________________________
Division IV - South Teams
Coaches:
Mike Day - Reading
Randy Delaney - Southeastern
Pitchers:
Brittany Mayo - Ansonia
Molly O'Neil - Bethel
Anna Leman - Country Day
Emily Massie - Mechanicsburg
Heather Brown - Williamsburg
Catchers:
None
1st Base:
None
2nd Base:
Brook Cornett - Bethel
Shortstop:
Stacy Schmidt - Ansonia
Amanda Rottmueller - Reading
3rd Base:
Mandy Foster - New Miami
Sondra Polonski - Seven Hills
Outfield:
Olivia Thorton - New Miami
Stacy Allen - Reading
Danielle Hartman - Southeastern
Sheenah Letcher - Williamsburg